Hravé a veselé básničky určeny zvídavým dětem

DĚDOVY ŘÍKANKY

Prohlédnout knížky

ABECEDA

ZVÍŘÁTKA

ROČNÍ OBDOBÍ

JAZYKOLAMY

ABECEDA

Dědova abeceda je prvním dílem série Dědových říkanek, které jsou určeny zvídavým dětem ve věku od 3 do 10 let, jejich vyučujícím v předškolních zařízeních či na 1.stupni základní školy, jako pomůcka při logopedickém cvičení a samozřejmě také rodičům a prarodičům.

Knížka tak může zábavnou formou přispět k základům výuky čtení, psaní a počítání nejmenších školáků.

ZVÍŘÁTKA

Veselé básničky na doma, do školy i školky. Hravé verše o zvířátkách, které děti potkávají na dvorku, v přírodě a v Zoo. Každá básnička je zároveň i hádankou, ve které děti hádají jméno zvířátka v názvu.

ROČNÍ OBDOBÍ

Veselé básničky na doma, do školky i do školy. Jednoduché a hravé verše si předškoláci a školáci snadno zapamatují a zábavnou formou se seznámí s ročními obdobími, jednotlivými měsíci v roce a s událostmi v každém měsíci.

JAZYKOLAMY

Jednoduché a hravé verše si předškoláci a školáci snadno zapamatují. Jejich prostřednictvím si procvičí správnou výslovnost problematických hlásek. Holky a kluci rozhýbají svoje jazýčky, obohatí slovní zásobu a zlepší své vyjadřování

Reference

Z těch současných pro nejmenší čtenáře a posluchače pak rozhodně doporučuji Dědovy říkánky – Abeceda od Michala Krause. Tak luxusně jsem se u veršů nepobavila, ani nepamatuji. Autor si bravurně hraje se slovy na konkrétní písmena. A ačkoliv již vyšla řada knih pro děti, přibližující jim abecedu, Michal Kraus se vůbec nesnižuje k nějakým plytkým, jednoduchým a ohraným veršům. Jeho básně jsou bohaté, plné nápadů, pozvedávají kouzlo jazyka a ukazují, co všechno s ním je možné.

www.superrodina.cz

Knihy Dědovy říkanky – ZVÍŘÁTKA a Dědovy říkanky – ABECEDA jsou obě velkého formátu. Jak formou, tak obsahem. Knihu Dědovy říkanky – ZVÍŘÁTKA jsem „použila“ ke hře ještě dříve, než ji dostaly do rukou mé děti. Ty netušily, jaká zvířátka se v ní ukrývají, a protože jsou názvy básniček tvořeny vždy jen jedním počátečním písmenem daného zvířátka, mohla jsem je nechat hádat. Stejně podnětná mi připadá i kniha Dědovy říkanky – ABECEDA. Vtipné básničky skutečně obsahují spoustu slov začínajících danou hláskou, ale kromě toho, že děti seznámí s písmenkem, dávají i smysl. Jsou seřazeny podle abecedy a autor nevynechává ani složitější, ne vždy uváděné písmenko Q.

www.klubknihomolu.cz

Michal Kraus je již dědečkem. Je nositelem mnoha titulů, má za sebou velkou spoustu činností v politice, ekonomice... Jako vrcholový sportovec získal v mládí kolem 20 medailí. Zkrátka muž mnoha činů a vědomostí. V posledních letech se více zaměřil na tvorbu pro děti. Knihu Dědovy říkanky – Roční období, která vyšla v nakladatelství Fragment.cz věnoval svým dětem a vnoučatům. Je sestavená z říkanek, rozdělených podle ročních období. Říkanky doplňují nádherné a pestrobarevné ilustrace Josefa Quise.

www.kouzelnaherna.cz

Dnes chci napsat o knížkách říkanek a básniček. Velmi mě překvapilo, kolik jich český trh nabízí. Kolik různých nakladatelství, autorů a ilustrátorů se jim věnuje. Z velmi povedených vybírám čtyři tituly. „Jan Vodňanský dětem“, „Nejmilejší české říkanky“, „Dědovy říkanky Zvířátka“ od Michala Krause a s ilustracemi Josefa Quise a v neposlední řadě „Velká kniha pohádek“. „Dědovy říkanky“ si mě získaly hlavně proto, že jsou celé o zvířátkách.

www.kultura21.cz